Ty, človeče, to zmeň!

Autor: Marek Tóth | 19.11.2015 o 23:33 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Poznáte ten pocit, že sa všetko vo Vašom živote opakuje. Stále dokola to isté. Tí istí ľudia. Tie isté činnosti. Ten istý denný harmonogram

Ráno vstanete, spravíte niekoľko nutných činností a utekáte do práce či do školy. Pobudnete tam niekoľko hodín, prídete domov, kde vás čaká horda (ne)povinností a deň sa zrazu chýli ku koncu. Toto sa zopakuje ešte štyri razy, a zrazu je tu sobota. Tá zbehne, veď vždy je čo robiť v okolí domu, ísť na návštevu, poupratovať a spraviť xy aktivít, a je tu nedeľa, deň oddychu. Tá takisto zbehne ako voda, a je to tu opäť. Pondelok a s ním Váš týždenný kolobeh. Týždne sa menia na mesiace, mesiace na roky, a vy začínate pociťovať, že niečo nie je v poriadku. Jednoducho Vás už nič z toho nebaví. Máte pocit nedostatku. Z útlej hĺbky duše kričíte: „Chce to zmenu."

Tento blog nie je ničím prelomový, a ja si to veľmi dobre uvedomujem. Možno Vám akurát pripomína, koľko povinností je pred vami pre najbližšie okamihy či hodiny.

Otrávený stereotypom života svojho a životov ľudí v mojom okolí, som sa dokopal otvoriť blog.sme a niečo sem napísať. Možno len pár slov. No chcem  Vás povzbudiť,  priatelia. 

Je to na Vás. Vy ste súci spraviť zmenu vo Vašom živote. Možno to všetko vyžaduje, aby ste vystúpili z Vašej komfortnej zóny. Áno, hovorím presne o tom, keď sa chystáte spraviť niečo, čo Vám možno nie je najpríjemnejšie a už vôbec to nie je to najjednoduchšie, čo práve môžte spraviť. Ale vzmužte sa, vzchopte sa. Vy ste spôsobilí zmeniť to. Nikto iný. Spravte niečo nezvyčajné. Možno nezištné? Vy sami najlepšie viete.

Ja pevne verím, že bude aspoň 100 ľudí, ktorí kliknú na tento článok. A takisto verím, že ste kompetentní, vy všetci, zobrať svoje „švestky" a začať alebo pokračovať svoje dni INAK. Možno pôjde len o nejakú maličkosť. Nevstaňte ráno vo svojom obvyklom čase, ale skúste skôr (samozrejme, ak Vám to Vaša vôľa dovolí a nepremôže Vás pocit volajúci „načo budem vstávať skôr, keď tu mám tepľúčko a je mi dobre?") Nedajte si kávu, ale čaj. Nekúpte si pár donutov, ale skúste pár jabĺk. Nekúpte si Vašu už zvyčajnú a zdanlivo obľúbenú značku minerálky, ale kúpte si inú...a tak ďalej by sa dalo pokračovať v tomto nekonečnom zozname. Skúste to. Začnite všetko robiť inak. Navštívte starého známeho. Uvedomte si: dostal/a som novú šancu na nový deň. Nikdy neviem, koľko takých šancí ešte budem mať. Dostal/a som denný limit 24 hodín na investovanie času. Môžem jeho časť investovať 2 hodinám stráveným pri počítači, alebo 2 extra hodinám s priateľmi, rodinou. PRESTAŇTE PREŽÍVAŤ, ZAČNITE ŽIŤ. Aj keď Vám možno nevýjde všetko tak, ako si to predstavujete. No niekedy nie je najlepšie mať všetko pod palcom. 

Ja Ťa prosím. Áno, presne Teba. Ak začínaš pociťovať to, že tvoj život a jeho priebeh začínajú strácať iskru či čaro, zmeň to. Povedz si to: CHCE TO ZMENU.

„Ži deň tak, akoby mal byť Tvojim posledným." Toto možno znie ako už ošemetná fráza, ale niečo na tom bude, nie? :)

 

Ďakujem za prečítanie. Veľmi pekne Vám ďakujem! Ak máte nejaký podnet; nejakú dávnu či nedávnu skúsenosť, budem veľmi rád, ak sa podelíte. Len smelo von s tým. Aj toto je možnosť, ako sa môžme nakopnúť navzájom :) 

Tak teda zatiaľ!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?